info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

کاهش وزن


کاهش وزنبا این تمرینات بدنی سرعتی ، به اندام ایده آل خود برسید !!!!


 

هر حرکت را 12 تا 16 مرتبه تکرار کنید ، 15 ثانیه استراحت در بین تمرین پس از هر حرکت لحاظ کنی . وقتی که هر 4 تا را به اتمام رساندید یک یا دو دقیقه استراحت کرده سپس چرخه را دو بار دیگر نیز انجام دهید . این تمرینات کالری سوز را سه بار در هفته و یا هر زمانی که نیاز پیدا کردید انجام دهید .

 

حرکت اول : دوی سرعتی با پرتاب زانو !!

تکرار حرکت : 12 تا 16 مرتبه
زمان استراحت : 15 ثانیه

در وضعیت شنای سوئدی قرار گرفته سپس زانوی چپ خود را خم کرده و پای چپ را در بین دو دست قرار دهید . به پای چپ فشار وارد کرده و نیم تنه را بلند نمایید و پای راست و بازوی چپ را به سمت بالا پرتاب کنید و همزمان بپرید . در وضعیت اولیه شروع حرکت قرار گرفته و این بار جای پاها را با هم عوض کنید و در جهت دیگر این حرکت را انجام دهید . مجموع دو طرف یک دور محسوب می شود .

 

حرکت دوم : بشین پاشو !!

تکرار حرکت : 12 تا 16 مرتبه
زمان استراحت : 15 ثانیه

دستها را در دو طرف بدن قرار داده و بایستید و به طرف بالا بپرید . بازوها را همزمان با پرش به طرف بالا گرفته و پاها را از هم باز کنید ، هم زانو و هم قوزک پا را به سمت بیرون بچرخانید ، سپس نشیمنگاه را به سمت پایین هدایت کنید . با یک پرش سرعتی به وضعیت اولیه باز گردید . این حرکت را تکرار کنید....

 

حرکت سوم : پرش اسکوات چرخشی

تکرار حرکت : 12 تا 16 مرتبه
زمان استراحت : 15 ثانیه

به حالت اسکوات ایستاده و سپس به طرف بالا با دستهایی که بالای سر خود گرفته اید بپرید . همزمان با پرش 90 درجه به سمت چپ خود بچرخید . دوباره به حالت اسکوات قرار بگیرید و این بار به سمت راست بپرید .  این حرکت را تکرار کنید .

 

حرکت چهارم : پرتاب پاها

تکرار حرکت : 12 تا 16 مرتبه
زمان استراحت : 15 ثانیه
 

در وضعیت شنا قرار گرفته پاها در پشت سر شما صاف و مستقیم باشند و کف دستها را نیز کاملا زیر شانه قرار دهید . پاها را همزمان با جمع کردن به سمت بالا پرتاب کنید . زانوها را خم کرده و کف پاها را به باسن نزدیک نمایید . عکس این حرکت را برای بازگشت به حالت اولیه به نرمی انجام دهید .  این حرکت را تکرار کنید .

 

چگونه ادویه جات به کاهش وزن کمک می کنند؟


 

ادویه دارکردن مواد غذایی ، عطر و طعم طبیعی به آنها می بخشد ، که باعث کاهش مقدار چربی و نمکی می شود که شما نیاز دارید برای خوشمزه و دلچسب کردن غذا به آن بزنید .یکی از روشهای کنترل وزن، کاهش نمک در رژیم غذایی است .نمک موجب احتباس آب در بدن شده و وزن را بالا می برد . با استفاده از ادویه به جای نمک ، مصرف آن را کم می کنید و علاوه بر کاهش وزن با کاهش فشار خون به سلامت قلبی خود نیز کمک می کنید .

  

همچنین ، یک مطالعه اخیر نشان داد که ادویه جات غنی از آنتی اکسیدان مانند دارچین ، فلفل قرمز و ... سوخت و ساز را بالا برده و می تواند منجر به سوزاندن چربی در بدن شده و مانع تجمع چربی اضافی در بدن می شود .

ادویه جات احساس سیری ایجاد می کنند و میل شدید به غذا را کنترل می کنند و ظاهر و طعم غذا را بهتر می کنند ، غذاهای خوشمزه و با ظاهر خوب  احساس رضایت خاطر بیشتری ایجاد می کنند ، اگر غذا رضایتبخش نباشد ، احتمال پرخوری در شما افزایش می یابد . عادت کنید به خوراکی ها و میان وعده هایی که قبلا درست می کردید ادویه اضافه کنید . مثلا اگر می خواهید رنگ سبز بد سوپ عدس را تغییر دهید ، به آن زردچوبه اضافه کنید تا زرد شود . اگر می خواهید مزه خوراک مرغ شیرین خود را تغییر دهید کمی فلفل به آن اضافه کنید و ...

این 9 ادویه می تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و عطر و طعم طبیعی

را به غذای شما اضافه کند :


 

1. جینسنگ : 

برخی از انواع جینسنگ می تواند سوخت و ساز بدن را ازیاد کرده و انرژی شما را افزایش دهد . با توجه به تحقیق دانشگاه مریلند جینسنگ Panax به طور خاص دارای خواص کاهش وزن است .

  

2.  فلفل قرمز  :

با عنصر اصلی خود یعنی ، کپسایسین ، بدن را گرم کرده و به سوزاندن چربی کمک می کند و اشتها را سرکوب می کند . همچنین با توجه به پژوهش های انجام شده در دانشگاه پاردو ، با افزایش سوخت و ساز بدن ، سبب می شود بدن کالری بیشتری بسوزاند .


 
 

3. دارچین : 

قند خون و کلسترول LDL (نوع بد) را کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهد که این ماده می تواند سوخت و ساز بدن و سطح انسولین را افزایش دهد ،این یعنی کاهش احتمال ابتلا به دیابت.برای ایجاد طعم شیرینی از دارچین استفاده کنید .


 
 

4. فلفل سیاه : 

این ادویه محبوب خانواده ها می تواند سوخت و ساز بدن را از طریق ماده اصلی آن ، یعنی پپرین افزایش دهد . فلفل سیاه نه تنها به بهبود هضم غذا، کمک میکند بلکه موجب افزایش سرعت سوزاندن چربی نیز می گردد . بر اساس تحقیق دانشگاه اوکلاهما ، در واقع ، فلفل سیاه می تواند  "به طور بالقوه به اندازه راه رفتن به مدت 20 دقیقه ، کالری بسوزاند"


  

5. خردل  :

در واقع یک ماده عالی برای کاهش وزن است . محققان موسسه پلی تکنیک دانشگاه آکسفورد انگلستان می گویند که یک قاشق چای خوری می تواند سرعت متابولیسم را تقریبا  25٪  افزایش دهد . 

6. زردچوبه :

ادویه نارنجی روشن ، به شکستن چربی و به تنظیم متابولیسم بدن کمک می کند. ، با توجه به تحقیقات دانشگاه کلمبیا زردچوبه همچنین می تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک کند .


  

7. زنجبیل : 

مطالعات نشان می دهند که زنجبیل می تواند اشتهارا سرکوب کرده و به هضم غذا کمک کند ، سموم را از بدن خارج کرده و با بالا بردن درجه حرارت بدن به افزایش متابولیسم منجر شود .  چه کسی می دانست که زنجبیل این همه قدرت دارد ؟


  

8. هل :


  موجب افزایش متابولیسم و کاهش چربی اشباع شده می گردد . همچنین می تواند به هضم سالم غذا کمک کند .


  

9. زیره : 

به مراحل هضم غذا و تولید انرژی کمک می کند در حالی که سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند ، با توجه به برخی از پژوهش ها همچنین ممکن است برای کسانی که مبتلا به آسم ، ورم مفاصل ، بیماری های کلیه و سرطان روده بزرگ هستند نیز مفید باشد .

 

 

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 آذر
چهارشنبه
9
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال