info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

از پيري زودرس ، جلوگيري كنيم


 

این عادتها را ترک کنید ، پیرتان می کند

 

 

شکی نیست که پیری روندی اجتناب ناپذیر است اما با رعایت نکاتی می توان از سن واقعی خود احساس رضایت بیشتری داشت و حتی احساس جوانی کرد . در این مطلب به نقل از متخصصان به شما یاد می دهند تا احساس شادابی بیشتری داشته باشید و عادت هایی را که باعث می شود ظاهر شما پیرتر شود ، کنار بگذارید .


 

دیر خوابیدن :
 

دیر خوابیدن و کمبود خواب باعث می شود شما ظاهر پیرتری پیدا کنید . کمبود خواب باعث ایجاد پف چشم و افتادگی و خستگی پلک های چشم می شود . 

کم تحرکی و ورزش نکردن :این عادت اشتباه را کنار بگذارید و روزانه ورزش کنید . ورزش میزان کورتیزول را کاهش می دهد و میزان تولید هورمون های مفید مانند تستوسترون را افزایش می دهد . علاوه بر آن فشار خون بالا را کنترل می کند و خلق و خو را بهبود   می بخشد . روزانه ۳۰ دقیقه ورزش توصیه می شود .


 

تمایل به خوراکی های شیرین :مصرف زیاد قند روند پیری قسمت های مختلف بدن را افزایش می دهد . مصرف قند زیاد نه تنها باعث افزایش وزن می شود بلکه خطر بروز بیماری دیابت و حتی ناراحتی پوستی به ویژه آکنه و چین و چروک را افزایش می دهد . هنگام مصرف قند ، روندی به نام گلیکیشن (glycation)  رخ می دهد . در این روند قند در جریان خون به پروتئین ها می چسبد و مولکول های جدید به نام  (AGES) ایجاد می کند که پوست را آسیب پذیر می کند .  در صورت تمایل به خوردن شیرینی از شکلات تلخ با قند پایین استفاده کنید . 

سیگار کشیدن :
هرچه زودتر ، استعمال دخانیات را کنار بگذارید تا طول عمرتان افزایش یابد . نتایج تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۲ در آمریکا نشان می دهد، افراد سیگاری که در ۳۵ سالگی سیگار را ترک می کنند نسبت به افرادی که سیگار کشیدن خود را ادامه می دهند ، ۸ سال بیشتر عمر می کنند . دود ، باعث رهایی رادیکال های آزاد می شود و خطر بروز هر نوع بیماری از جمله سرطان ، بیماری قلبی ، اختلال مشاعر و مرگ زودرس را افزایش می دهد . 

مالیدن چشم :اگر می خواهید ظاهر جوانی داشته باشید ، چشم های خود را نمالید زیرا این امر به تدریج باعث شکسته شدن کلاژن و در نهایت چین و چروک و شکسته شدن مویرگ ها می شود . برای تسکین درد چشم و التهاب به جای مالیدن چشم می توانید دو کیسه چای سبز را پس از دم کردن چای و خنک شدن آن ، به مدت ۱۰ دقیقه روی چشم بگذارید . استفاده از کرم های حاوی ویتامین K و D و رعایت یک برنامه غذایی معتدل موثر است .


 

تغییر پی در پی وزن :


 

با حفظ یک وزن مناسب جوان بمانید . کاهش و افزایش متوالی وزن خطر بیماری قلبی و دیابت را افزایش می دهد .


 

خوابیدن روی شکم :این طرز خوابیدن به پوست صورت آسیب می رساند . تماس پوست صورت با بالشت هایی از جنس کتان ، کلاژن ها را می شکند و چین و چروک های دائمی به وجود می آورد . بر اثر اختلال در گردش خون این قسمت از صورت که به سمت بالشت قرار دارد ، پوست قادر به بازسازی نیست . برای حفظ ظاهر جوان پوست به پشت بخوابید یا برای به حداقل رساندن اصطکاک ، از بالشتی از جنس ساتن استفاده کنید .


 

کنترل نکردن استرس :استرس حاد با بیماری های متعددی ارتباط دارد از جمله بیماری قلبی عروقی ، آسم و اختلال خود ایمنی ، بنابراین با کاهش استرس می توانید از بروز این خطرات پیشگیری کنید .
 

نداشتن برنامه غذایی سالم :

خوردن هله هوله یا غذاهای آماده و سرشار از نمک ، چربی و کلسترول به تسریع روند پیری و چاقی مفرط منجر می شود . با افزایش وزن ، خطر بروز بیماری قلبی عروقی و دیابت نیز افزایش می یابد . اجتناب از خوردن غذاهای آماده و رو آوردن به غذاهای سبوس دار خطر بروز بیماری ها را کاهش می دهد . اسیدچرب امگا ۳ موجود در ماهی های چرب مانند سالمون و تن ، گردو و دانه کتان التهاب بدن را کاهش می دهد و در حفظ سلامت پوست نقش مهمی دارد.
  

نوشیدن ناکافی آب :افزایش میزان مصرف آب کلید جوانی است . آب برای حفظ رطوبت پوست و رسیدن ماده مغذی لازم به پوست مهم است . کمبود آب ، باعث خشکی ، کشیدگی و پوسته پوسته شدن پوست می شود که به فرد ظاهر مسن    می دهد . پوست خشک حالت ارتجاعی کمتری دارد و به چین و چروک مستعدتر است .

 

خصومت و دشمنی :سعی کنید بدی های دیگران را فراموش کنید و کینه ای نباشید ؛ در غیر این صورت به تدریج احساس فرسودگی خواهید کرد . نتایج بررسی های متعدد ، ارتباط بین بخشش و سلامت جسمی را نشان می دهد . نبخشیدن فعالیت عصبی را افزایش می دهد و باعث می شود کیفیت خواب شما پایین بیاید . کینه داشتن ، استرس را افزایش می دهد پس دیگران را ببخشید تا عمر طولانی تری داشته باشید.
 

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1400 مهر
دوشنبه
26
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیر فعلی : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال