info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

بیماری های ریه و درمان آن

بیماری های ریه و درمان آن
 


 
سرفه و انواع آناگر مواردی مانند گرد و غبار و یا ترشحات اضافی مسیرهای هوایی با ریه ها را تحریک کنند ممکن است  به وسیله واکنش  سرفه بر طرف گردند .
سرفه یک پاسخ محافظ بدن است که به پاک شدن محرک ها و یا مواد مسدود کننده مسیر های هوایی کمک می کند  اگر خلط تولید گردد سرفه ایجاد می گردد. اگر سرفه با خلط همراه نباشد آن را سرفه خشک می گویند .
سرفه های مرطوب سرفه ایی را گویند که هنگام خروج هوا از شش مقداری مخاط ( خلط ) یا ترشح را با خود به لوله های بزرگ نایژه , نای و خشک نای حمل کند .


سرفه های خشکسرفه ایی را خشک می نامند که در آن ترشحی وجود نداشته باشد . مانند سرفه در بیماری ذات الجنب


سرفه های عقبه دار

معمولا گاهی به هنگام سرفه بازدم کوتاه و عمیقی وجود دارد که آن را سرفه عقبه دار می نامند .


تسکین آنواع سرفهاگر به هر دلیل دچار سرفه شده اید ؛ از مصرف دخانیات , رفتن به مکان هایی که هوایش کثیف است و گرد و غبار دارد , خوردن ترشیجات , غذاهای بودار , سرخ کرده , آب یخ , نوشیدنی یخ کرده و بستنی پرهیز کنید . در ضمن از خوراکی های زیر بیشتر استفاده کنید ....انجیر تازه , برگه ی هلو , سنجد , بادام , پسته , فندوق , شیر , حریره ی بادام , روغن بادام شیرین , زرده تخم مرغ آب پز , آب عدس پخته , مربای پوست هندوانه که با عسل مرغوب درست شده باشد , چهار تخم , شربت بنفشه , ترنجبین , ماش , نعناع , قهوه , سه پستان و تره فرنگی .
آب ریحان تازه را بگیرید و با شیر مخلوط کنید وبنوشید .  چند عدد انجیر را بپزید و آبش را بنوشید ... بذر رازیانه و پرسیاوشان و انجیر را مخلوط کنید و آب آن را بنوشید .سیاه سرفهسیاه سرفه یک عفونت باکتریایی است که باعث سرفه های مکرر می گردد . این بیماری می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد اما معمولا در سن زیر 5 سال شایع تر است . سیاه سرفه یک بیماری خطر ناک و فوق العاده عفونی است , که به وسیله باکتری به نام          ( پورد تلاپرتوزیس ) به وجود می آید و باعث عفونت و تورم نای ( لوله هوایی ) و نایچه (مسیرهای هوایی ) در ریه می گردد . 

اقدامات موثر

پزشک احتمالا می تواند این حالت را در کودک با توجه به وضعیت صدای سرفه او تشخیص دهد .  واکسن سیاه سرفه معمولا به طور مداوم در دوران کودکی به عنوان سه گانه به کودکان داده می شود .  خوراکی های زیر برای درمان سیاه سرفه نافع است . 

آش ساده , عماج , آش کدو , آش شلغم , نشاسته پخته , فرنی , شیر برنج , شش گوسفند .

برای درمان آن روزی شش مرتبه هر بار یک قاشق سوپ خوری آب جوشانده ی مغز ریشه شیرین بیان را بخورید .  هر روز آب دانه های یک انار سیاه را بگیرید و بنوشید .
هر روز 2 عدد سیر را در یک فنجان شیر بجوشانید و تا گرم است بنوشید .

 خون ریزی ریوی

خون ریزی های ریوی بیشتر مربوط به سل , سرطان , کیست , ضربه خوردگی , آب های ریه , بیماریهای التهابی و یا مربوط به بیماریهای قلبی مانند تنگی میترال است .
گاهی نیز به علت پاره شدن  یکی از شرائین ریوی خون ریزی آن چنان زیاد است که بیمار را تلف  خواهد کرد .برای بند آمدن خون ریزی های  ریوی

کندرخوراکی نرم بسایید و هر صبح و ظهر و شب  یک قاشق  شربت خوری از آن را با یک لیوان ماء الشعیر مخلوط کنید و بخورید .
هر روز ناشتا 10 گرم شکوفه ی گشنیز را با آب سرد مخلوط و بنوشید
آسم

حملاتی از تنگی نفس است که به علت باریک شدن متناوب مجاری هوایی یا لوله های برونش ( در ریه ها ) ایجاد می شود .

عوامل تحریک کننده اصلی در بروز آسم

مواد حساسیت زا   دود , بوی عطر , سرما خوردگی و عفونت های ویروسی , هیجانات و استرس ها , اب و هوا و آلودگی هوااقدامات درمانی

بعضی از افراد مبتلا به آسم احتیاج به به درمان ندارند . البته اگر از عوامل تحریک کننده دوری کنند . امروزه حملات آسم را می توان با دارو های زود اثر بر طرف کرد و علاوه بر آن درمان طولانی مدت و ماندگار نیز می تواند مانع از حملات آسم گردد . مهمترین دیدگاه در مورد کنترل آسم استفاده ی دقیق از داروها و داروهای جلوگیری مداوم و منظم  وضعیت خود می باشد .  داروهایی که برای درمان آسم به کار می روند  دو دسته اند  : تسکین دهنده سریع و داروهای  جلوگیری کننده که مانع از حمله آسم به کار می رود .


دستورات مفید برای مبتلایان به آسم

در معرض هوای بسیار سرد و بسیار گرم قرار نگیرند . هر روز دائم سه پستان را زیر زبان گذارید و آب آن را فرو بدهید . هر روز بارهنگ , قدومه شیرازی , تخم بالنگو و تخم مرواز از هر کدام مساوی تمیز کرده و بجوشانید دانه و آب و لعاب آن را با هم یک استکان بخورید .  هر روز شیر خنک را به مقدار زیاد بخورید .  برگ گزنه را با جوشانده ی جو بپزید و بخورید . هر روز مرزه را با انجیر بپزید و بخورید . جعفری خشک کرده را بکوبید و صبح ناشتا در شیر گرم بریزید و بخورید .  
 
گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 مهر
دوشنبه
11
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال