info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

خود درماني

 


جالبتـرین خـوددرمانی هایی که میـشه انـجام داد !

 


خارش گلو

 


وقتی کودک بودید ، قلقلک دادن زیر بغل شما یک سرگرمی جالب بود . حالا در بزرگسالان هم می توان از این ترفند برای رهایی از مشکل خارش گلو استفاده کرد. وقتی که سلول های عصبی گوش تحریک بشوند ، باعث اسپاسم عضلات گلو و گردن شده و در نتیجه شما را از شر خارش گلو راحت می کنند . پس قلقلک دادن گوش ، باعث رفع خارش گلو می گردد!صداهای فراصوت بالاتر از حد آستانه شنوایی را تجربه کنیداگر در محلی شلوغ و پر سر و صدا هستید ، بطرف راست خم شوید و سعی کنید با گوش راست بشنوید ! گوش راست برای شنیدن حرفهای تند و سریع مناسب تر است . گوش چپ برای تمیز و تشخیص دادن تن های موسیقی ، قوی تر است .بر درد آمپول غلبه کنیدبه راحتی با سرفه کردن در حین تزریقات ، می توانید درد آمپول را کاهش دهید . سرفه کردن در اصل یک ترفندی است که باعث افزایش سریع و موقتی فشار در قفسه سینه شده و مسیرهای عصبی درد را مسدود می کند.از شر جرم های بینی راحت شویدفین کردن شدید را فراموش کنید . در اینجا یک ترفند بسیار سریع و آسان برای راحت شدن از جرم ها وجود دارد : بطور متناوب با زبان خود به سقف دهانتان ضربه بزنید ، سپس با یک انگشت خود وسط دو ابرو را فشار دهید . این کار باعث می شود که تیغه بینی ، عقب و جلو رفته و پس از ۲۰ ثانیه ، جرم های متراکم شده و آماده تخلیه می شوند !از شر رفلاکس مری راحت شویدکسانی که دچار رفلاکس مری هستند ، اگر به پهلوی چپ بخوابند ، کمتر به این مشکل دچار می شوند ! مری و معده تحت یک زاویه ای بهم وصل هستند ، وقتی به پهلوی راست بخوابید ، سطح معده بالاتر از مری قرار می گیرد ، در نتیجه غذا و اسید به مری بر می گردد.درد دندان، آخ نگوبا یک تکه یخ ، قسمت v شکل بین انگشتان اشاره و شست را بمالید ، بسادگی درد دندان را کاهش می دهید.نوک انگشت تان را سوزانده اید؟اگر در اثر تماس ناگهانی با اجاق گاز یا قابلمه داغ نوک انگشت تان را سوزانده اید، به سرعت قسمت آسیب دیده را تمیز کنید و با یک تکه یخ ماساژ بدهید . اگر یخ نبود ، از آب سرد نیز می توانید استفاده کنید.سرتان گیج می رود و به دوران افتاده استکافی است فقط یک دست تان را روی یک نقطه ثابت قرار دهید ، بسرعت دوران سرتان خوب می شود . قسمتی از گوش که مسئول فقط تعادل است در داخل یک مایع شناور می باشد ، هر گاه این مایع جابه جا بشود ، تعادل شما بهم می خورد ، بکمک یک مرجع ثابت بیرونی ، مغز سریع تعادل خود را به دست می آورد.


درد پهلوگاهی به هنگام دویدن ، پهلوی آدم درد می گیرد . این بخاطر آن است که بازدم شما با وقتی که پای راست شما به زمین می خورد ، همزمان است . در نتیجه به دیافراگم شما فشار وارد می شود ، برای رهایی از این درد کافی است ، بازدم خود را با وقتی که پای چپ شما به زمین می خورد ، همزمان کنید.


جلوی خونریزی را با یک انگشت بگیریدگرفتن بینی و به عقب برگرداندن سر ، راه متداول جلوگیری از خونریزی بینی است ، اما شما اگر مقداری پنبه را درست زیر گردی لب بالایی ، روی لثه بگذارید و با یک انگشت آن را فشار دهید ، خونریزی قطع می شود .

.مغز خود را گرم نگه دارید
 


بسیار چیزهای کم اهمیتی هستند که مغز را سرد و فلج می سازند . در این حالت ، زبان خود را به سقف دهانتان فشار دهید ، بطوریکه بیشترین مقدار از سقف را بپوشاند ، در این صورت سر درد بر طرف می شود ! این سردرد می تواند ناشی از یک بستنی یخی باشد .
از نزدیک بینی پیشگیری کنیدنزدیک بینی به ندرت ریشه ژنتیکی دارد ، بلکه بیشتر از خیره شدن چشم به یک نقطه در فاصله کم ناشی می شود . بنابراین بهتر است که هر از چندی ، چشم های خود را ببندید ، به بدنتان کش و قوسی بدهید و نفس عمیقی بکشید و پس از چند ثانیه به آرامی نفس تان را رها کنید . این کار باعث استراحت عضلات غیر ارادی هم می شوند . در نتیجه چشم ها هم استراحت می کنند.خواب رفتگیاگر دست شما موقع رانندگی یا نشستن ، در اثر یک وضعیت نادرست بخواب رفته باشد ، به آرامی حرکت دادن سر به چپ و راست ، در کمتر از یک دقیقه می تواند این مشکل را حل کند و از شر گزگز و سوزنی شدن دست راحت شوید.زیر آب نفس بکشید 


وقتی در زیر آب هستید ، این نبود اکسیژن نیست که شما را بیچاره می کند ، بلکه دی اکسید کربن است که باعث اسیدی شدن خون و استیصال می گردد . بنابراین کافی است ابتدا ، قبل از شنا چند نفس کوتاه و سریع بکشید تا میزان اسیدی بودن خون پایین بیاید . با این ترفند مغز شما می پندارد که اکسیژن بیشتری در اختیار دارد ! به این ترتیب ده ثانیه زمان می خرید.خوب حفظ  کنید
 


همیشه سعی کنید کارهای خود را قبل از خواب ، پیش خود مرور کنید و یا درباره مسئله ای که مورد نظر شما است ، قبل از خواب فکر کنید . در اینصورت وقتی بیدار می شوید ، حافظه شما بهتر و سریعتر به شما کمک خواهد کرد . هر چیزی را که شما درست قبل از خواب مطالعه کنید ، بهتر در حافظه شما ثبت و ضبط می شود.


 

 

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 آذر
چهارشنبه
9
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال