info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

10 ماده از بین برنده هوش انسان

10 ماده از بین برنده هوش انسان

 
در رژیم غذایی ما برخی از مواد غذایی یافت می شوند که ما با خوردن آنها به کند ذهنی و نابودي هوش بیشتر کمک می کنیم . در زندگی انواع مختلفی از مواد غذایی وجود دارند که به نابودي هوش منجر می شود ،

در این مقاله به شرح مواردي از آن می پردازیم.


همه ما با آن دسته از مواد غذایی که باعث حملات قلبی ، چاقی ، سرطان و دیگر موارد ذکر نشده اي که تند و زننده هستند آشنا هستیم . اما در واقع خوراکی هایی وجود دارند که خوردن آنها باعث نابودي هوش می شود . این دسته از مواد غذایی شامل الکل ، مواد غذایی کم ارزش ، قندهاي مصنوعی است که باعث بیماري هاي فوق الذکر می شود . بنابراین ، اساساً آنچه براي باقی ماندن در بدن بد است که بخوبی در مغز ذخیره نشود . گیج کننده است که در زندگی ما هیچ راه فراري از این مواد غذایی وجود ندارد که در این لیست ذکر شده است . اما به یاد داشته باشید که براي زندگی کردن به صورت سالم در حد اعتدال کلیدي وجود دارد .

اگر ما تعادل بین سالم و ناسالم بودن مواد غذایی را مدیریت کنیم ، قطعا به ما اجازه داده می شود تا از خوش گذرانی هاي گاه به گاه ، بیش از حد لذت بریم . 
1. الکل

 

 
قطعا براي شهرت الکل به عنوان قاتل مغزي خود متعجب نمی شویم .
ما معمولاً از پیامدهاي مخرب و ویرانگر الکل بر کبد خود آگاهی داریم اما این در حالی است که الکل همچنین می تواند صدمات جدي به سلول هاي مغزي نیز وارد کند .

عوارض جانبی شناخته شده از الکل شامل لغزش هاي حافظه و عدم تمرکز است . سوء مصرف طولانی مدت الکل نیز باعث اختلال در قواي شناختی می شود.


 
2. تنقلات

 

برگرها ، سرخ کردنی ها و چیزهایی شبیه آن ما را دچار وسوسه می کند اما خوردن این مواد غذایی باعث انباشته شدن چربی ها می شود که این امر اعتیاد را بوجود می آورد .

در « شادي » می شود که ماده شیمیایی « دوپامین » مصرف نامحدود تنقلات مانع تولید بدن ما است و علائمی را به وجود می آورد که با نوسان اخلاقی و افسردگی ارتباط دارد.

 

 
 3 . محصولات غذایی غنی از قند

قند هاي ذخیره شده که مسبب مشکلات عصبی است.
مصرف بیش از حد قند منجر به کاهش تولید یک ماده شیمیایی در مغز می شود که به عنوان فاکتور نوروتروفیک مشتق شده از مغز شناخته شده است.


 

 

نبود این ماده باعث اختلال در یادگیري و همچنین به خاطر سپردن می شود . طبیعت اعتیاد آور شکر عواقب بلند مدتی بهمراه دارد به طوریکه بر توانایی یادگیري تاثیر می گذارد و مهارت هاي شناختی را تضعیف می کند.


 
4. مواد غذایی سرخ شده

مواد غذایی سرخ شده ، به سبک پخت جنوبی در جنوب شرقی آمریکا به عنوان « کمربند سکته مغزي » شناخته شده است .  سطوح بالاي چربی و کلسترول موجود در مواد غذایی سرخ شده بر دیواره هاي شریان تامین خون به مغز رسوب می کند ؛ عدم خون رسانی کافی در نهایت باعث سکته مغزي می شود . بنابراین ، هنگامی که در رژیم غذایی به طور منظم شامل مواد غذایی سرخ شده باشد ، شما بیشتر با دردسر و مشکلات مواجه می شوید.

 


5. وعده هاي غذایی منجمد شده

اکثر افراد در زندگی خود به دلیل زمان کمی که دارند مجبور می شوند که غذاهاي خود را فریز کنند.


 

مصرف مواد غذایی یخ زده ، به طور منظم می تواند خطر ابتلا به بیماري آلزایمر را افزایش دهد و همچنین به زوال عقل که تخریب سلول هاي مغزي در طول زمان است ، منتهی شود.6. محصولات غذایی شور

مواد غذایی شور درست مانند مواد قندي ، می تواند اعتیاد آور باشد و با عواقب خطرناك همراه باشد .
سدیم در تغییرات فشار خون شناخته شده است اما نکته اینجاست که آیا می دانید که این ماده می تواند همچنین توانایی هاي تفکر ما را مختل سازد؟


 

نه براي هر چیزي پزشکان به ما توصیه نمی کنند که مصرف نمک را کم کنیم .
نمک ، به عنوان یک ماده نگهدارنده در ترشی ها استفاده می شود ، پس از زیاده روي در خوردن آن خودداري کنید.
7. پروتئین هاي فرآوري شده

پروتئین ها و چربی ها چیزهایی که ما از دوران مدرسه آنها را می شناسیم .
زمانی که پروتئین ها فرآوري می شوند و تبدیل به سوسیس ، پپرونی و کالباس، می شوند . پروئتین ها خطرناك می شوند.مواد نگهدارنده ، مانند نیترات سدیم ، زمانی که در فرآوري گوشت با پروتئین ها ترکیب می شود بسیار سرطان زا می شوند.


 8. نیکوتین

نیکوتین زمانی که به میزان بالا مصرف می شود به دلیل کاهش عرضه خون و اکسیژن به مغز به عنوان عامل سرطان شناخته می شود . علاوه بر این ، سفت شدن مویرگ ها و تأثیر بر عملکرد انتقال دهنده هاي عصبی و انتقال مواد شیمیایی در بدن از دیگر عوارض آن به شمار می آید.


 

 

9. شیرین کننده هاي مصنوعی

بسیاري از ما نسبت به این موضوع که شیرین کننده هاي مصنوعی در زندگی ما فاقد آسیب هستند داراي تصور غلط هستیم .
استفاده از شیرین کننده هاي مصنوعی در نهایت به آسیب هاي مغزي منتهی می شود.

 

 

10 . چربی هاي ترانس

هنگام افزودن هیدروژن به روغن هاي مایع گیاهی (trans fats)  چربی هاي ترانس (عمل هیدروژنه کردن) ، براي بالابردن نقطه ذوب آنها (جامد کردن) جهت افزایش طول عمر و پایداري شان به وجود می آیند.

 

چربی هاي ترانس در روغن هاي شیرینی پزي ، روغن نباتی جامد ، مارگارین ها، شیرینی ها،غذاهاي حاضري ، غذاهاي سرخ شده مثل پیراشکی و سیب زمینی سرخ کرده و سایر غذاهایی که با روغن هاي هیدروژنه ، پخته یا سرخ شده اند ، یافت می شوند .
مصرف چربی هاي ترانس خطر ابتلا به بیماري کرونر قلبی را افزایش می دهد ؛ در طی یک دوره ، ما را با درد و رنج یک سکته مغزي حساس مواجه می سازد . همچنین ، مصرف این نوع چربی سبب کم شدن حجم مغز می شود که در نهایت به
بیماري آلزایمر منتهی می شود. 

منبع خبرگزاري فارس 
گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 آذر
شنبه
5
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال