info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

ضرر های مصرف شکر

 
حقایقی مرگبار درباره شکر

 
 

قند کربوهیدرات است که به طور طبیعی در انواع مواد غذایی مانند شیر، میوه ها و عسل موجود است . مقدار مشخصی از قند در رژیم غذایی به عنوان انرژی برای تامین سوخت و ساز عضلات و خوب کار کردن مغز ضروری است .


مشکل این است که شکر اضافه شده در غذاهای فرآوری شده خطری برای سلامتی شما است . مصرف زیاد قند و شکر باعث افزایش شدید در میزان قند خون می شود ، که این بالا رفتن قند خون سبب کاهش انرژی و خستگی     می شود و انسان بد خو هم می شود و این چنین اشخاصی ولع قند خوردن دارند و افزایش چشمگیر خوردن قند منجر به مشکلات افزایش وزن ، از جمله دیابت نوع ۲ ، بیماری های قلبی ، و بیماری آلزایمر می شود به گفته کارشناسان ، شکر ، چربی نیست ، ولی علت اصلی اپیدمی چاقی است.*شکر فریب دهنده است :

معمولا وقتی که ما در مورد قند و شکر صحبت می کنیم ، یعنی از نیشکر بدست آمده . قند از دسته ساکارز شناخته شده است . ساکارز ترکیبی از ۵۰ درصد قند و ۵۰ درصد فروکتوز است . قند و فروکتوز در بدن پردازش متفاوت دارند . پردازش این دو سلامتی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد و عواقب جبران ناپذیری دارد .*شکر اعتیاد آور است :

شکر مسیرهای بیوشیمیایی در مغز را تغییر داده و فاجعه ای با گیرنده های دوپامین بوجود می آورد . مواد شیرین بعنوان پاداشی برای مغز است که هر چقدر قند وشکر زیاد مصرف کنید مغز شما را تشویق می کند و شمار ا به قند و شکر وابسته تر میکند . در جریان خون قند تبدیل به گلوکز می شود . هیچ محتوای فیبر و پروتئین در قند وجود ندارد که بتواند سرعت آن را کاهش دهد ، آن در میوه ها و سبزیجات وجود دارد .*شکر پنهان :

قند وشکر پنهان در اکثر غذاهای فراوری شده وجود دارد . حتی غذاهایی که بعنوان کم چرب تبلیغ می شوند حاوی قند اضافی به منظور افزایش طعم و مزه آن هستند ، به جای چربی است . حتی اقلام مورد پسند مانند ادویه کاری و یا سوپ و سس آماده قند و شکر اضافه شده است . به طور متوسط ، نوشیدنی های گازدار معادل هفت قاشق چای خوری شکر دارند .*فروکتوز مضر است :

فروکتوز به طور طبیعی در مواد غذایی مانند میوه ها ، سبزیجات و آجیل وجود دارد ، اما این بدان معنا نیست که آن برای سلامتی خوب است . قند در روده در طول هضم پردازش می شود توسط تمام سلول در بدن استفاده می شود . فروکتوز به طور کامل و به طور مستقیم به کبد می رود .*حد نرمال استفاده از قند و شکر؟

انجمن قلب آمریکا و سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کنند که مصرف شکر اضافه روزانه باید نه قاشق چای خوری (۳۸ گرم ) برای مردان و شش قاشق چای خوری (۲۵ گرم ) برای زنان شود .
 

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 مهر
چهارشنبه
6
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال