info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

تغذیه بد ... ما ایرانیان

 

تغذیه  بد ..... ما ایرانیانایرانی‌ها رکورد  دار سرطان معده در جهان 

در حال حاضر کشور ما بیشترین بیماری سرطان معده را در جهان دارد و وزارت بهداشت نیز تأیید کرده است که آمار ابتلا به سرطان در کشور ما رو به افزایش است و یک‌ سوم مبتلایان به سرطان به‌خاطر محصولات کشاورزی به این بیماری دچار می‌شوند .

به‌گفته کارشناسان افزایش آمار سرطان در ایران که بعضا از آن به‌عنوان سونامی سرطان نام برده می‌شود به‌خاطر تأثیرات نگران‌ کننده مواد شیمیایی در کشور است . یکی از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اخیرا ، میزان مصرف کود در کشور را نگران‌ کننده توصیف کرد و این مواد را به‌ دلیل دارا بودن کادمیوم و نیترات باعث افزایش نرخ سرطان در جامعه معرفی کرد . به‌ گفته وی مصرف سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی در مناطق کشاورزی ایران ، باعث رشد فزاینده سرطان در این مناطق شده است .
 

بر اساس نظر کارشناسان و آمار رسمی کشور وضعیت محصولات کشاورزی ما به‌دلیل استفاده از سموم شیمیایی زیاد ، خطرناک است و سالانه ۷۰ هزار بیمار سرطانی به آمار سرطانی‌های کشور اضافه می‌شود که یک‌سوم آنها بر اثر استفاده از محصولات کشاورزی مسموم دچار این بیماری می‌شوند. به‌نظرمی‌رسد اقدامات انجام گرفته از سوی وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه کافی نیست و رفع بخشی از این مشکلات در خصوص محصولات کشاورزی بر عهده وزارت بهداشت است.
 
در همین حال دکتر علیرضا یعقوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز سرطان را دومین عامل مرگ‌ و میر کشور بعد از بیمارهای قلبی و عروقی اعلام کرد . از سوی دیگر دکتر اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، سرطان‌های شایع در زنان ایرانی را سرطان سینه ، پوست ، روده‌بزرگ ، معده و مری و سرطان‌های شایع در مردان ایرانی را پوست ، معده ،  مثانه ، پروستات ، روده‌بزرگ و خون عنوان کرد و گفت : در ایران سالانه سرطان‌ها حدود  500هزار سال عمر مردم ما را کم می‌کند . سرطان‌ها در منطقه خاورمیانه از تمام مناطق جهان بیشتر رشد داشته است .
 

در ایران نیز سالانه میزان ابتلا به سرطان هشت در صد هزار نفر جمعیت رشد داشته است . دکتر عبدالحسن طلایی‌زاده ، رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه جندی‌ شاپور اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه همشهری در پاسخ به این سؤال که دلیل رشد ابتلا به سرطان در کشور چیست ؟
 
اظهار داشت : این وضعیت رشد ابتلا به سرطان یک پدیده جهانی است لذا افزایش طول عمر بیماران سرطانی به‌علت امکانات تشخیص زود رس و درمان‌های بهینه کنونی می‌تواند ژن‌های مستعد را در نسل‌های بعدی بیشتر گسترش دهد به علاوه عوامل محیطی مثل افزایش روزافزون امواج یونیزان در محیط اطراف ما ، آلودگی هوا و تغییر رژیم غذایی و روش زندگی ماشینی می‌توانند در این امر مؤثر باشند .

 
وی همچنین در مورد آمار شیوع ، مبتلایان و مرگ‌ و میرهای حاصل از سرطان در ایران نیز گفت : سرطان سومین علت مرگ در کشور بعد از حملات قلبی عروقی و حوادث است . به‌طور متوسط سالانه حدود  75تا 80 هزار مورد ابتلا به سرطان در کشور ثبت می‌شود که تقریبا یک‌ چهارم  اینها جان خود را از دست می‌دهند و به‌طور کلی در آقایان شایع‌تر از خانم‌هاست  . رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه جندی‌شاپور اهواز مهم‌ترین عامل سرطانی شدن سلول‌ها را تغییرات ژنتیک دانست که یا به ارث می‌رسد یا به علت عوامل محیطی و تغذیه‌ای ایجاد می‌شود .
 
دکتر طلایی‌ زاده  در مورد درمان‌های جدید سرطان در کشور اظهار داشت : علاوه بر روش‌های پیشرفته جراحی و امکانات مدرن پرتو درمانی ، داروهای جدید شیمی‌درمانی و درمان‌های هدفمند که بعضا تولید داخلی هم دارند ،  در ایران موجود است و در اغلب استان‌ها این امکانات فراهم است .
 
رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه جندی‌ شاپور اهواز در پاسخ به این سؤال که چه سرطان‌ هایی در کشور شیوع بیشتری دارند ؟ گفت : در کل شایع‌ترین سرطان و مرگ‌ و میر ناشی از آن در کشور ما سرطان معده است . انحصارا سرطان سینه شایع‌ ترین نوع سرطان در خانم‌هاست و سرطان پروستات شایع‌ترین نوع سرطان در آقایان است . البته سرطان روده‌بزرگ از سرطان‌های شایع در هر دو جنس است که شیوع آن در کشور رو به‌ افزایش است .
 

وی همچنین در مورد تأثیر زندگی صنعتی و مشکلات روحی و روانی بر افزایش رشد سرطان در ایران اظهار داشت : طبیعی است زندگی ماشینی و فشارهای روحی و روانی محیط کار و زندگی می‌توانند نقش مهمی را در ابتلا و یا حتی عود سرطان داشته باشند وی در مورد توصیه‌هایی که برای پیشگیری از ابتلا به سرطان وجود دارد ، گفت :  رژیم غذایی مناسب که حاوی میوه و سبزیجات تازه ولی قند و چربی و گوشت قرمز کمتر باشد و همینطور تهیه و مصرف غذای تازه و پرهیز از غذاهای کنسروی و یخچالی به همراه ورزش منظم و دوری از آلودگی‌های محیطی و فشارهای روحی روانی و اتخاذ شیوه مناسب زندگی می‌تواند در کاهش ابتلا به سرطان مؤثر باشد
....
 
گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 آذر
چهارشنبه
9
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال