info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

کاهش وزن


کاهش وزنبا این تمرینات بدنی سرعتی ، به اندام ایده آل خود برسید !!!!


 

هر حرکت را 12 تا 16 مرتبه تکرار کنید ، 15 ثانیه استراحت در بین تمرین پس از هر حرکت لحاظ کنی . وقتی که هر 4 تا را به اتمام رساندید یک یا دو دقیقه استراحت کرده سپس چرخه را دو بار دیگر نیز انجام دهید . این تمرینات کالری سوز را سه بار در هفته و یا هر زمانی که نیاز پیدا کردید انجام دهید .

 

حرکت اول : دوی سرعتی با پرتاب زانو !!

تکرار حرکت : 12 تا 16 مرتبه
زمان استراحت : 15 ثانیه

در وضعیت شنای سوئدی قرار گرفته سپس زانوی چپ خود را خم کرده و پای چپ را در بین دو دست قرار دهید . به پای چپ فشار وارد کرده و نیم تنه را بلند نمایید و پای راست و بازوی چپ را به سمت بالا پرتاب کنید و همزمان بپرید . در وضعیت اولیه شروع حرکت قرار گرفته و این بار جای پاها را با هم عوض کنید و در جهت دیگر این حرکت را انجام دهید . مجموع دو طرف یک دور محسوب می شود .

 

حرکت دوم : بشین پاشو !!

تکرار حرکت : 12 تا 16 مرتبه
زمان استراحت : 15 ثانیه

دستها را در دو طرف بدن قرار داده و بایستید و به طرف بالا بپرید . بازوها را همزمان با پرش به طرف بالا گرفته و پاها را از هم باز کنید ، هم زانو و هم قوزک پا را به سمت بیرون بچرخانید ، سپس نشیمنگاه را به سمت پایین هدایت کنید . با یک پرش سرعتی به وضعیت اولیه باز گردید . این حرکت را تکرار کنید....

 

حرکت سوم : پرش اسکوات چرخشی

تکرار حرکت : 12 تا 16 مرتبه
زمان استراحت : 15 ثانیه

به حالت اسکوات ایستاده و سپس به طرف بالا با دستهایی که بالای سر خود گرفته اید بپرید . همزمان با پرش 90 درجه به سمت چپ خود بچرخید . دوباره به حالت اسکوات قرار بگیرید و این بار به سمت راست بپرید .  این حرکت را تکرار کنید .

 

حرکت چهارم : پرتاب پاها

تکرار حرکت : 12 تا 16 مرتبه
زمان استراحت : 15 ثانیه
 

در وضعیت شنا قرار گرفته پاها در پشت سر شما صاف و مستقیم باشند و کف دستها را نیز کاملا زیر شانه قرار دهید . پاها را همزمان با جمع کردن به سمت بالا پرتاب کنید . زانوها را خم کرده و کف پاها را به باسن نزدیک نمایید . عکس این حرکت را برای بازگشت به حالت اولیه به نرمی انجام دهید .  این حرکت را تکرار کنید .

 

چگونه ادویه جات به کاهش وزن کمک می کنند؟


 

ادویه دارکردن مواد غذایی ، عطر و طعم طبیعی به آنها می بخشد ، که باعث کاهش مقدار چربی و نمکی می شود که شما نیاز دارید برای خوشمزه و دلچسب کردن غذا به آن بزنید .یکی از روشهای کنترل وزن، کاهش نمک در رژیم غذایی است .نمک موجب احتباس آب در بدن شده و وزن را بالا می برد . با استفاده از ادویه به جای نمک ، مصرف آن را کم می کنید و علاوه بر کاهش وزن با کاهش فشار خون به سلامت قلبی خود نیز کمک می کنید .

  

همچنین ، یک مطالعه اخیر نشان داد که ادویه جات غنی از آنتی اکسیدان مانند دارچین ، فلفل قرمز و ... سوخت و ساز را بالا برده و می تواند منجر به سوزاندن چربی در بدن شده و مانع تجمع چربی اضافی در بدن می شود .

ادویه جات احساس سیری ایجاد می کنند و میل شدید به غذا را کنترل می کنند و ظاهر و طعم غذا را بهتر می کنند ، غذاهای خوشمزه و با ظاهر خوب  احساس رضایت خاطر بیشتری ایجاد می کنند ، اگر غذا رضایتبخش نباشد ، احتمال پرخوری در شما افزایش می یابد . عادت کنید به خوراکی ها و میان وعده هایی که قبلا درست می کردید ادویه اضافه کنید . مثلا اگر می خواهید رنگ سبز بد سوپ عدس را تغییر دهید ، به آن زردچوبه اضافه کنید تا زرد شود . اگر می خواهید مزه خوراک مرغ شیرین خود را تغییر دهید کمی فلفل به آن اضافه کنید و ...

این 9 ادویه می تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و عطر و طعم طبیعی

را به غذای شما اضافه کند :


 

1. جینسنگ : 

برخی از انواع جینسنگ می تواند سوخت و ساز بدن را ازیاد کرده و انرژی شما را افزایش دهد . با توجه به تحقیق دانشگاه مریلند جینسنگ Panax به طور خاص دارای خواص کاهش وزن است .

  

2.  فلفل قرمز  :

با عنصر اصلی خود یعنی ، کپسایسین ، بدن را گرم کرده و به سوزاندن چربی کمک می کند و اشتها را سرکوب می کند . همچنین با توجه به پژوهش های انجام شده در دانشگاه پاردو ، با افزایش سوخت و ساز بدن ، سبب می شود بدن کالری بیشتری بسوزاند .


 
 

3. دارچین : 

قند خون و کلسترول LDL (نوع بد) را کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهد که این ماده می تواند سوخت و ساز بدن و سطح انسولین را افزایش دهد ،این یعنی کاهش احتمال ابتلا به دیابت.برای ایجاد طعم شیرینی از دارچین استفاده کنید .


 
 

4. فلفل سیاه : 

این ادویه محبوب خانواده ها می تواند سوخت و ساز بدن را از طریق ماده اصلی آن ، یعنی پپرین افزایش دهد . فلفل سیاه نه تنها به بهبود هضم غذا، کمک میکند بلکه موجب افزایش سرعت سوزاندن چربی نیز می گردد . بر اساس تحقیق دانشگاه اوکلاهما ، در واقع ، فلفل سیاه می تواند  "به طور بالقوه به اندازه راه رفتن به مدت 20 دقیقه ، کالری بسوزاند"


  

5. خردل  :

در واقع یک ماده عالی برای کاهش وزن است . محققان موسسه پلی تکنیک دانشگاه آکسفورد انگلستان می گویند که یک قاشق چای خوری می تواند سرعت متابولیسم را تقریبا  25٪  افزایش دهد . 

6. زردچوبه :

ادویه نارنجی روشن ، به شکستن چربی و به تنظیم متابولیسم بدن کمک می کند. ، با توجه به تحقیقات دانشگاه کلمبیا زردچوبه همچنین می تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک کند .


  

7. زنجبیل : 

مطالعات نشان می دهند که زنجبیل می تواند اشتهارا سرکوب کرده و به هضم غذا کمک کند ، سموم را از بدن خارج کرده و با بالا بردن درجه حرارت بدن به افزایش متابولیسم منجر شود .  چه کسی می دانست که زنجبیل این همه قدرت دارد ؟


  

8. هل :


  موجب افزایش متابولیسم و کاهش چربی اشباع شده می گردد . همچنین می تواند به هضم سالم غذا کمک کند .


  

9. زیره : 

به مراحل هضم غذا و تولید انرژی کمک می کند در حالی که سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند ، با توجه به برخی از پژوهش ها همچنین ممکن است برای کسانی که مبتلا به آسم ، ورم مفاصل ، بیماری های کلیه و سرطان روده بزرگ هستند نیز مفید باشد .

 

 

گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1399 فروردين
دوشنبه
18
جملات متحرک

خدايا ممنون براى تمام خنده هاى امسالم

ممنون براى تمام اشكهاى امسالم

ممنون از درس هاى بزرگ زندگى امسالم

ممنون از اينكه يادم دادى خودم باشم بيشتر از هميشه

و خدايا قسم به تمام شكوفه هاى اين بهار

آرزو مى كنم خنده هاى امسال از ته دل، گريه هایی از سر شوق ،آرامشى به قشنگى رنگين كمان دانايى ، بينايى و مَنِشى به وُسعت هر دو جهان و خلوت هايى كه با  قشنگترينها پر شود و

خدايا، خدایا، هرگز نگویم دستم بگیر ؛ عمری است گرفته ای ، فقط رهایش مکن!

خدایا من قدرت آن را ندارم تا قلب آنها که دوستشان دارم را شاد کنم ؛

از تو میخواهم در این روزهای پایانی سال، مشکلاتشان را آسان، دعاهایشان را مستجاب و دلشان را شاد گردانی

سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیر فعلی : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال