info@pherbal.com

 
  

آدرس کانال تلگرام گیاهان دارویی پیروز
https://t.me/joinchat/AAAAAEFO8LQQwpY3uhpkqg

گیاهان و ماسک صورت 

● روغن آووکادو: 

سرشار از ویتامین ها و مواد چربی است که در بسیاری از کرم های زیبایی مخصوصاً کرم خاص پوست های خشک استفاده می شود. آن را به تنهایی یا همراه با روغن های دیگر از جمله روغن کنجد می توان به کار بست. پس از پاک کردن آرایش صورت، می توانید پوست صورت خود را با گوشت له شده آووکادو ی کاملاً رسیده بپوشانید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آرامش کامل استراحت کنید و بگذارید روی صورتتان بماند.


 

         ● آویشن: 

دم کرده تند و خوشبوی آویشن با ریختن یک مشت آویشن تازه و اکلیل کوهی در یک لیتر آب برای پوست صورت بسیار مفید و شاداب کننده است.


 
 ● اسطوخودوس:

 اگر چند قطره اسانس اسطوخودوس را به دست و پا بمالند برای جلوگیری از عرق کردن بسیار مناسب است. همچنین همین اسانس می تواند از پوسته شدن پوست های سوخته در اثر آفتاب جلوگیری کند. دم کرده ۲۰ گرم برگ تازه ی بنفشه ی معطر در ۲۵۰ گرم شیر جوشان ، اثر نرم کنندگی پوست دست و صورت را دارد، این محلول علاوه بر ایجاد طراوت و شادابی موجب سفید شدن پوست نیز می شود.


 

 


بنفشه: 

پوست هایی حساس بیش از هرچیز از لوسیون دم کرده بنفشه بهره می برند. ۳۰ گرم گیاه را به مدت تقریبی یک ربع ساعت در یک لیتر آب جوش بریزید، صاف کنید و بگذارید کمی بماند و سپس به صورت کمپرس ولرم روی پوست صورت قرار دهید.

با دم کردن مشتی برگ خشک گل بنفشه در یک لیتر شیر جوش به مدت دو تا سه دقیقه می توان شیر نرم کننده ای برای صورت به دست آورد. این شیر همچنین می تواند برای سفیدی و نرمی دست به کار رود. دم کرده ۲۰ گرم برگ تازه ی بنفشه ی معطر در ۲۵۰ گرم شیر جوشان، اثر نرم کنندگی پوست دست و صورت دارد (برگ ها را در شیر جوشان وارد کرده از گرما دور می نمایند) این محلول علاوه بر ایجاد طراوت و شادابی موجب سفید شدن پوست نیز می شود.
 


     ● بومادران:

 بومادران با روغن کنجد برای ساختن کرم های آفتابی محافظ پوست کاربرد فراوان دارد. در تأمین شادابی پوست صورت، قسمت خوراکی پرتقال را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت بگذارید. این عمل باعث استراحت پوست و جلوگیری از پیدایش چین و چروک و تأمین شادابی آن می شود.


 
 


   ● سیب: 

آب سیب بخصوص برای مبارزه با چین و چروک بسیار مناسب است. می توانید صبح و شب روی گردن و پوست صورت به آرامی ماساژ دهید. اما البته باید دقت کرد که به دلیل خطر اکسیداسیون درست پیش از استفاده، آب میوه را آماده کنید. برای تکمیل این روش، می توانید هر هفته از ماسک سیب پخته در شیر استفاده کنید. پس از پختن سیب را له کرده، به صورت ولرم روی پوست بگذارید.

برای رفع التهاب پلک و استراحت چشمان خسته می توانید چند قاچ به تازه را مستقیماً روی موضع قرار دهید. البته باید پیش از این کار به را به دقت شست، برای بر طرف کردن چین وچروک می توانید لوسیونی به طریق زیر فراهم کنید و به کار برید. حدود ۱۵ روز به را در آب مخلوط با مختصری الکل بخیسانید.

 


 
● پرتقال:

 
برای بستن منافذ باز شده و نرمی پوست، می توان برش های نازک پرتقال را روی پوست های چرب گذاشت. این ماسک را باید حدود نیم ساعت حفظ کرد و ترجیحاً در آرامش مطلق دراز کشید. همچنین با افزودن گلاب به آب پرتقال به میزان ثلث حجم آن، لوسیون قابض خوبی فراهم می شود. همچنین در تأمین شادابی پوست صورت، قسمت خوراکی پرتقال را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت اثر می دهند. این عمل باعث استراحت پوست وجلوگیری از پیدایش چین و چروک و تأمین شادابی آن می شود.


 

 


● سوسن:

 
پیاز سوسن در بر طرف کردن چین و چروک شهرت دارد. ۱۵ گرم آب پیاز سوسن را با هم وزن خود عسل و دو قاشق موم سفید آب شده مخلوط کنید. پیش از خواب به صورت خود بمالید.


  ● پنیرک: 

از برگ گیاه پنیرک جهت تسکین تحریکات پوست و تأمین لطافت آن به صور مختلف استفاده می شود. یکی از راه های ساده آن تهیه دم کرده از یک مشت برگ در یک لیتر آب جوش است. (البته زمان دم کردن آن نباید از ۱۰ دقیقه تجاوز نماید).

برای آرامش و نرمی پوست های حساس و ظریف می توان پوست صورت و حتی پلک ها را با محلولی که به طریق ذیل تهیه می شود به کار برد : یک مشت برگ پنیرک را به مدت ده دقیقه در یک لیتر آب جوش دم کنید. برای طراوت و درمان آفتاب سوختگی، می توان روی مواضع سوختگی از لوسیونی استفاده کرد که به صورت ذیل تهیه می شود : ۵۰ گرم ریشه را در یک لیتر آب بجوشانید.


  


● شقایق:

 
شقایق همراه با گیاهان دیگری از قبیل مریم گلی، برای ساخت کرم های مخصوص حفظ و اصلاح پوست های چرب به کار می رود. دم کرده ۱۵ گرم گلبرگ در نیم لیتر آب به صورت صاف شده و سرد لوسیون خوبی برای حفظ پوست است. همچنین برای آرامش چشم های خسته یا تحریک شده بسیار سودمند است.

  


● انگور:

 
آب یک خوشه ی انگور را اگر با دست بگیرید و صبح و شب به صورت کمپرس روی پوست صورت بگذارید، پوستتان شاداب و روشن می گردد. البته این آب باید درست پیش از استفاده تهیه شود. پس از ده دقیقه که روی پوست ماند، به کمک آب باران یا آب معدنی آب بکشید. همچنین آب انگور را به پوست مالیده و پس از خشک شدن آن، با مقداری آب نیم گرم که محتوی کمی جوش شیرین می باشد صورت را شستشو داده که این عمل موجب طراوت، شادابی و سفیدی پوست می گردد.


 

 

 
گیاهان دارویی
نقشه سایت 
تبلیغات

 
کاربران
1401 آذر
شنبه
5
جملات متحرک
چهار پایه میز شادی در جهان را

مولانا  با : مرنج و مرنجان

وحافظ با : بنوش و بنوشان

به ما آدرس داده اند

سعادت ما در همین چهار پایه اند
سخن روز
زندگی مانند سفر کردن با قطار است به همراه ایستگاه ها ؛ تغییر مسیرها و حوادث !!!
دعوت به همکاری
از پزشکان محترم گیاه درمانی که
در طب سنتی ایران و نیز دانش پزشکی جدید
تخصص لازم را دارند
جهت پاسخگویی به سئوالات بینندگان
و ارائه مقالات و تبادل نظر برای ارتقاءکیفیت
سایت گیاه دارویی پیروز درخواست همکاری داریم
     خواهشمندیم با ایمیل  


info@pherbal . com

یا تلفن مدیریت به ش : 03132684045 تماس بگیرید
با تشکر و قدر دانی فراوان

 
مدیر سایت

مدیرسایت : شاطری پور
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با کتاب توحید چیست؟
كارت پستال